PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814445}
6,2 394
oceny
6,2 10 1 394
Alien: Covenant Prologue: The Crossing
powrót do forum filmu Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Oglądałem Prolog do Covenanta i muszę powiedzieć, że to całkiem fajny wstęp do filmu. Szkoda, że nie rozwinięto roli dr Elisabeth Shaw, która znakomicie łączyłaby Prometeusza z Przymierzem. Liczyłem raczej na rozwinięcie jej wątku i na to, że się pojawi w filmie a nie zostanie zamordowana przez Davida. Jednak przynajmniej coś wiemy co się działo pomiędzy tymi bohaterami podczas lotu na planetę Inżynierów. Bardzo liczyłem, że dr Shaw się pojawi w filmie i odegra ważną rolę a nie będzie prezentowana w formie zwłok nad którymi pastwił się David. Mimo to dzięki Prologowi dowiadujemy się jak wyglądał lot statkiem kosmicznym stworzonym przez Space Jokeyów. W pewnym momencie widać nawet słynny "teleskop" znany z Alien służący do nawigowania w przestrzeni kosmicznej. Szkoda, że mimo iż fajnie się ogląda ten krótki metraż to temat został zmarnowany i Scott pewnie za namową fanów chcących krwi i walających się ludzkich wnętrzności odszedł od tematu dr Elisabeth Shaw...

Azawakh

Gdzie to mozna zobaczyc? Szukalem troche ale to niby trwa 2:41e czy to calosc czy urywek?

lkb_filmweb

https://www.youtube.com/watch?v=XeMVrnYNwus

ocenił(a) film na 8
Azawakh

Taki pomysł i tak zmarnowany...Ech po Covenant pełnometrażowym spodziewałem się więcej. Po rozwinięciu tego prologu mielibyśmy film godny Prometeusza.

uczensaibaby

Dowiadujemy się, że zdjęcia do serialowego “Obcego” wystartują dopiero w 2023 roku. Podczas panelu John Landgraf (prezes stacji FX) zdradził, że napisano już scenariusze wszystkich odcinków telewizyjnego projektu. Będzie on wzorowany na pierwszym filmie z serii o Alienie – tym z końca lat 70. z udziałem Sigourney Weaver.

Fabułę nowego “Obcego” przygotował Noah Hawley, który dotychczas pracował m.in. przy takich serialach jak “Fargo”, “Legion” czy “Kości”. Obecnie o przedsięwzięciu wiadomo, że będzie prequelem “Obcego – 8. pasażera ‘Nostromo'” (1979). Akcja ma toczyć się na Ziemi pod koniec XXI wieku; całość będzie hołdem dla filmowego pierwowzoru.

Pierwszy odcinek serialu o Obcym zadebiutuje w telewizji prawdopodobnie przed końcem 2023 roku. Wiadomo na pewno, że bohaterką serialu nie będzie Ellen Ripley (Weaver), m.in. ze względu na płaszczyznę czasową. Stacja FX obiecuje, że serialowy “Alien” będzie “straszny i ekscytujący”.



I skoro w świecie “Obcego” jesteśmy, warto pamiętać, że parę miesięcy temu wybrano też reżysera nadchodzącego, nowego filmu pełnometrażowego o słynnym kosmicie. Jego reżyserem będzie Fede Álvarez – twórca “Martwego zła” (2013), producent “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” (2022).

Azawakh

to nie jest osobny film, są to kadry z Covenant, ona miała pierwotnie wystąpic i mieli kontnuwac wątek,David nie miał jeju zabijać,ale zmieniono scenariusz bo Naomi sie wycofała płacąc za wycofanie 30 tys $,przyjęła inną rolę

Azawakh

dodam jeszcze może że David miał z nią być, taki był plan,dlatego widzimy w tym "prologu" że ona idzie do komory, zrezygnowała i musieli ją "uśmiercić" , w następnej częsci która jest juz szykowana a która będzie kręcona w 2020 pod koniec bo teraz Michael robi Assasin Creed 2 mają dać Davida i tamta kobietę,ciekawa jestem co z tego wyjdzie ale mają być jeszcze 2 częsci

ocenił(a) film na 3
AnnaCatherine_filmweb

to może po prostu cytat z wywiadu...
"--Were there other scenes you shot that were supposed to be in the movie that didnt end up in it?

--No, I was not supposed to be in it. That was not the plan. This was something that Ridley added as a lead-in to it, I think."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones