PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866641}

Dom Gucci

House of Gucci
6,4 73 084
oceny
6,4 10 1 73084
5,2 44
oceny krytyków
Dom Gucci
powrót do forum filmu Dom Gucci

Szedłem z nastawieniem na ucztę. Aktorsko naprawdę bardzo dobrze, ale czy to wystarczy żeby o filmie mówić, że jest dobry? Lady Gaga naprawdę daje radę i gra super, to jej film. Zabrakło wielkiego świata, pokazów mody. Niestety film trwa 2,5 godziny i jest zdecydowanie za długi. Całość można było zamknąć w 1,5 max. Pod koniec przewracałam już oczami czekając niecierpliwie aż film się skończy. Bo i tak wiadom jak się zakończy. Niestety zabrakło wielu elementów. Zawód roku.

ocenił(a) film na 7
chance81

no właśnie dlatego zachęcam wpierw zapoznać się z książką a potem film bo można się bardzo rozczarować. 2,5 h filmu w takim czasie można było naprawdę wiele nakrecic ciekawych momentów a tak naprawdę ogladamy co ogladamy i tyle w temacie.

adrien_dominic

Nawet nie wiedziałem, że jest książka, zapoznam się. Póki co oceniłem sam film :-)

ocenił(a) film na 7
chance81

Oczywiście że jest :) ja zakupiłem w empiku i od razu wziąłem się za czytanie mimo iż naprawdę rzadko czytam książki tak ta mnie wciągnęła bardzo gdyż przeczytałem ja w zaledwie 7 godzin i powiem ci że film a książka to zupełnie dwa różne obrazy. Wiadomo że ekranizacja nigdy nie będzie lepsza od książki ale gdyby scenarzyści naprawdę się wgłębili w książkę to ten FILM byłbym HITEM ! jest wiele niedociągnięć w nim i sporo braków. Główna bohaterka została troszkę inaczej pokazana niż ta co była opisania w książce i nie mówię tutaj o jakiś detalach typu: latanie na zakupy firmowym samolotem, czy wydawanie co miesiąc 45 tys dolarów na storczyki bo to akurat nie musiało zostać pokazane w filmie ale to że Patrizia Reggiani była kobieta która łatwo się nie poddawała i zdecydowanie nie była kobietą którą można było rządzić i która za nic nie pozwoliła odebrać sobie pozycji ani  tego o co walczyła jak lwica zostało wręcz pominięte. Zabrakło mi w filmie wielu momentów począwszy od momentu zemsty Patrizii kiedy to dowiedziała się o tym że miedzy nią a Maurizio wszystko skończone po moment wygnania kochanki Maurizia z apartamentu który kiedyś był jej własnością i zmian wszystkiego według swojego gustu. Moment pogrzebu Maurizia też zabrakło gdzie Patrizia godnie prezentuje się w roli wdowy u boku swoich córek których w rzeczywistości ma dwie a w filmie nie wiem czemu zostało pokazane że ma ja tylko jedna hmm Najważniejszym zaś momentem na który liczyłem w filmie a którego zabrakło to moment kiedy wszystko powoli wychodzi na jaw po założeniu w domu Patrizii podsłuchu co przyczynia się do jej aresztowania i doprowadzenia na sale rozpraw itp widocznie liczyliśmy na zbyt wiele bo osobiście uważam że jak na film co trwa prawie 2,5 h można było zmieścić naprawdę sporo.

Film jest dobry ale książkę oceniam na dużo lepsza :)

ocenił(a) film na 3
adrien_dominic

7 godzin? zartujesz? to nie jest mozliwe.

adrien_dominic

cyt. "moment wygnania kochanki Maurizia z apartamentu" -
Najlepszy moment w filmie, zabrakło jeszcze "Zapłać tej pani!!" ;-)

ocenił(a) film na 8
Seamaster

No właśnie,ten.moment był w filmie:)

ocenił(a) film na 6
chance81

Niektóre sceny były bliźniaczo podobne i ukazywały niemal to samo przesłanie, to może być jeden z powodów "dłużenia się" filmu. Inna sprawa, że pomimo takiego czasu trwania, w filmie są potężne skoki czasowe, zmuszające do domyślania się wydarzeń i czytania między wierszami, co w wypadku filmu bazującego na autentycznych wydarzeniach nie jest w moim odczuciu dobrą koncepcją.

ocenił(a) film na 7
chance81

To może napisz na co tak liczyłeś skoro aż tak sie rozczarowaleś ? To aktorski spektakl ze świetnie oddanym klimatem tamtych lat ktòry pokazuje od początku do końca historie rodzinny ktòra wykreowała jedną z najwiekszych globalnych marek.Leto i Gaga dają tu niezły popis chodziaż Gaga momentami irytuje.Dziadzia Ridley jeszcze potrafi a już go spisałem na starty jakiś czas temu.Ocena tego filmu na 4 czy 5 przez tych pseudokrytykòw z Filmwebu to jakaś kpina.

ocenił(a) film na 3
Kesler_2

w tym filmie historia rodziny to tyle ze byl Aldo, Paolo, Rodolfo i Maurizio. I to tyle z historii rodziny Gucci w tym filmie. Przeczytaj ksiazke.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones