PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842133}

Ostatni pojedynek

The Last Duel
7,1 28 190
ocen
7,1 10 1 28190
6,7 34
oceny krytyków
Ostatni pojedynek
powrót do forum filmu Ostatni pojedynek

Detale, detale...

ocenił(a) film na 7

W recenzjach na temat tego filmu spotkałam się z głosami, że 3 perspektywy nie miały sensu - ze względu na to, że były do siebie zbyt podobne.
Moim zdaniem właśnie te niuanse, spojrzenia, gesty są siłą tego filmu. Kompletnie inaczej wybrzmiewa swawolne zrzucenie butów podczas ucieczki na górę, a inaczej zgubienie ich podczas potknięcia.
Według mnie detale są siłą tego filmu dlatego, że pokazują coś przerażającego - obaj mężczyźni wierzyli w swoją perspektywę i interpretowali wydarzenia w taki sposób, bo żyli w takim systemie. Carrouges w swojej ocenie mógł być fantastycznym mężem, biorąc pod uwagę epokę. Dla Le Gris zachowanie Marguerite naprawdę mogło być droczeniem się (tak jak w przypadku kobiet na libertyńskich ucztach hrabiego). I to jest straszne.
Natomiast nie podoba mi się jednoznaczne przedstawienie trzeciej opowieści jako prawdy. Ten zabieg zaciera całe poprzednie zniuansowanie i sens docierania do prawdy na drodze interpretacji.
No i metafora z końmi subtelna jak cios toporem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones