PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430661}
6,9 124 867
ocen
6,9 10 1 124867
5,7 20
ocen krytyków
Robin Hood
powrót do forum filmu Robin Hood

1) Jeżeli jesteś kusznikiem i bronisz swojego zamku pamiętaj, że najlepszy moment na przerwanie walki i zjedzenie obiadu, nadchodzi wtedy gdy nieprzyjaciel akurat wyłamuje bramę.

2) Zapasy żywności w czasach głodu najlepiej przechowywać w budynku położonym na uboczu, z dala od głównych zabudowań dworu. Ważne jest także aby nikt ich nie pilnował w nocy.

3) Wystrzelenie z łuku płonącej strzały w kierunku drewnianej chatki pełnej worków ze zbożem jest wbrew pozorom dobrym i rozważnym pomysłem.

4) W średniowieczu każdy mógł zostać bez problemu kimś innym, ponieważ najwyraźniej nikt nie był w stanie zapamiętać niczyjej twarzy. Nawet mieszkańcy wioski, której właścicielem i zarządcą przez wiele lat był rycerz Robert z Loxley, zapomnieli jak wyglądał, zaledwie po kilku latach jego nieobecności.

5) Anglia pod koniec XII w. była niesamowicie biednym krajem. W efekcie Szeryf z Nottingham musiał sprzedać zamek w którym dotąd mieszkał i przenieść się do małej drewnianej chatki, położonej w środku niewielkiej wioski. Nie wiadomo co stało się z miastem Nottingham.

6) Nawet gdy jesteś Panią Dworu i masz pełno służących, będziesz i tak musiała sama zdjąć obcemu facetowi kolczugę w łaźni.

7) Jeżeli kobieta każe Ci spać na podłodze wraz z psami, to znak że jej się podobasz i coś do Ciebie czuje.

8) Kobiety i owce kiepsko radzą sobie w błocie.

9) Zasianie zbożem pól o łącznej powierzchni 5 tys. akrów to robota dla pięciu chłopa i jednego konia, trwająca niecałą noc.

10) W średniowiecznych bitwach najgroźniejsza i najbardziej efektywną formacją były obszarpane i brudne dzieci na kucykach, uzbrojone w kije.

11) Francuskim rycerzom nie udał się desant morski na angielskie plaże, ponieważ nie mieli w swoich szeregach Toma Hanksa.

12) Napisy końcowe mogą być ciekawsze od całego filmu.

Zapraszam innych uważnych kinomanów do dodawania kolejnych punktów.

PS Ten temat powstał na wyraźne życzenie diany6echo.

użytkownik usunięty
dr Machino

Żartowałam przecież - chodziło mi o zrobienie przerwy w najmniej dobrym do tego momencie - jak z tym obiadem w trakcie szturmu. Wiadomo, że tytoń przywiózł dopiero Kolumb.

dr Machino

Witam, byłbyś/bylibyście zainteresowani zamieszczeniem powżyszych 100 (i więcej) prawd o Robin Hoodzie na stronie film.org.pl w dziale 50 prawd objawionych??Jeśli tak proszę o kontakt dux@film.org.pl - pozdrawiam.

dux_4

Odpowiem Ci tutaj.
Moje 15 własnych punktów każdy kto chce, może kopiować i umieszczać gdzie chce. Jednym zdaniem - są na licencji open source :)
Co do reszty punktów to oczywiście nie mogę się wypowiedzieć bo nie mam do tego żadnego prawa.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
dux_4

Jeśli to ma komuś życie uratować - proszę bardzo, bierz pan to ode mnie. Jeżeli ktokolwiek byłby moim wkładem zainteresowany. To daje Ci kolejnych 14 punktów.
Zdravim.

ocenił(a) film na 8
dr Machino

Widzę kilka niedociągnięć w punktach od początku dyskusji, ale ch*j tam... dodam coś od siebie.

117) Kiedy stoisz na linii ognia roju rozwścieczonych strzał możesz śmiało siedzieć na koniu bez hełmu lub innej osłony z wyjątkiem jakiejś tam zbroi i dyrygować swoimi ludźmi. Strzały poczekają na twoją kolej, kiedy stchórzysz. (Godfry w końcowej bitwie)

ocenił(a) film na 8
teoemes

Znacie może inny film na którym trwa podobna dyskusja? Chciałbym się dołączyć, ponieważ tu już nic nie wymyśle.Dodałem swoje czas przejsć na cos innego. :P

ocenił(a) film na 5
anonim138

Jeśli nie ma - stwórz sam. Wzór masz, zasady znasz, nie musisz się przyłączać - twórz. Prawdę powiedziawszy, za każdym razem po oglądnięciu filmu sprawdzam tematy do niego dołączone i z ręką na sercu mówię, że po raz pierwszy widziałem coś w tym stylu. Więc ktoś musi zająć się propagowaniem rozrywki wyższej. ;)
Zdravim.

anonim138

Wiem ,że to stary temat.....ale ubawiłem się setnie,tym bardziej ,ze film ma być w tv bodajże w czwartek ..spotkałem podobny temat pod którymś z filmów z Seagalem i nieśmiertelnym Commando.Pozdrawiam wszystkich.

ocenił(a) film na 6
dr Machino

118) Francuskie barki desantowe są to prototypy tych użytych w Normandii przez aliantów w 1944 tylko z ekologicznym napędem który pozwala przepłynąć cały kanał La Manche bez tankowania.

ocenił(a) film na 4
Specnaz

Mi bardziej podobał się Robin Hood.Książe złodziei i serial Robin z Sherwood
Ja bym proponował nakręcic film o Wilhelmie Tellu

użytkownik usunięty
giovanni50

119) Kiedy wchodzisz po swiniaka czy dzika 20 metrow w glab jeziora czy bagna to jak juz go zlapiesz to wystarczy poprostu odwrocic sie i podac go komus kto pewnie uczyl sie chodzic po wodzie.

użytkownik usunięty

120) Jezeli z duzej odleglosci strzelasz do kogos jadacego szybko na koniu to musisz miec ponadludzkie umiejetnosci zeby go trafic prosto w twarz i co wiecej strzala sie nie wbije ale zrani i rykoszetuje. huehue. Nie mowiac o tym ze strzelasz w lesie gdzie jest pelno drzew.

użytkownik usunięty

121) Po wieloletniej abstynencji seksualnej albo zostales gejem albo nie rzucisz sie na prawie naga kobiete ktora jest tuz za zaslonka. No chyba ze zabawiasz sie ze swoim lukiem i strzalami. Grot analny.

ocenił(a) film na 5
dr Machino

socjalizm istniał już w średniowieczu

ocenił(a) film na 5
dr Machino

122) socjalizm istniał już w średniowieczu

ocenił(a) film na 6
panew

123) 'Weź kąpiel' w średniowieczu oznaczało rozebranie się od pasa w górę i umycie twarzy poprzez włożenie łba do miednicy.

Kate_V

A wcale niekoniecznie! Taka forma "kąpieli" pojawiła się dopiero w XVI wieku - i trwała do późnego wieku XIX. W średniowieczu, wbrew temu, co się mówi, ludzie byli dużo czystsi niż w czasach późniejszych. Nie na darmo królowie prześcigali się w budowaniu kolejnych łaźni. :)

ocenił(a) film na 5
MrsRider

Ale z tymi łaźniami, to byli muzułmanie...

ocenił(a) film na 8
Kate_V

Najpierw naprawdę myślałam, że ta kąpiel na tym się dla niego skończy. Stwierdziłam - trudno, warunki polowe, a służący robi dobrą minę do złej gry. Ale przecież pokazują króla w następnym ujęciu i widać parującą wodę w balii.

ocenił(a) film na 6
dr Machino

11) Francuskim rycerzom nie udał się desant morski na angielskie plaże, ponieważ nie mieli w swoich szeregach Toma Hanksa.

buhahaha właśnie o tym samym pomyślałem jak oglądałem ten film w kinie! Gdzie jest Hanks haahah :d padłem na glebe po tym punkcie :d

dr Machino

124) Jeśli jesteś zdrajcą, który planuje pomóc wysadzić we własnym kraju desant wrogich żołnierzy, pamiętaj by wysadzić go na plaży otoczonej z trzech stron stromym klifem. Nie obsadzaj klifu swoimi ludźmi, nie wystawiaj straży w drodze na plażę. Po prostu stój tam i czekaj na francuskiego króla.
125) Jeśli jesteś królem pragnącym podbić jakiś kraj i widzisz że na klifie nad plażą na której maja lądować twoi żołnierze pojawiają się łucznicy powiedz tylko "mon dieu". Odwrót zarządź kiedy 3/4 twoich ludzi będzie martwa.
126) W średniowieczu piki, dzidy i kopie służyły tylko do dźgania nimi ludzi uciekających na statek. W żadnym wypadku nie służyły np. do obrony przed konnymi!
127) Zołnierze po wiosłowaniu przez 40 kilometrów idealnie nadają się do walki, są wypoczęci i zrelaksowani, zwłaszcza jeśli wiosłowali w kolczugach.
128) Żołdacy po zajęciu wioski nie gwałcą dziewic.
129)Jedynym przedstawicielem kleru w średniowiecznej Anglii mógł być gruby, łysy mnich.
130) Jeśli król łamie przysięgę złożoną możnowładcom to może być pewien że kiedy im to oznajmi i pogrozi bronią, wydadzą oni z siebie jedynie pomruk niezadowolenia, a potem rozejdą się karnie, każdy w swoją stronę. Niestety, nie będzie wśród nich tego, który dowodził w bitwie i cieszy się powszechnym szacunkiem

Co za głupi film...
131)Ważniejsi rycerze nigdy nie używają hełmów na polu bitwy.

ocenił(a) film na 7
Jegor

129 byli tez wredni chudzi...

ocenił(a) film na 8
dr Machino

Ad 7) 5 tys akrów miały jej ziemie a nie pola. Przecież widać że obsiewało je więcej niż 5 ludzi.
Mimo wszystko fajne przytyki.

ocenił(a) film na 7
Tuerina

45) z tych które przeczytałem, (a przeczytałem prawie wszystkie posty) jest najzabawniejszy jak dla mnie.

ocenił(a) film na 8
dr Machino

Świetny wywód.. teraz czekam ilu rzeczy nauczyłeś się oglądając "Supermena" lub "Batmana" ! :>

dr Machino

131. Na przełomie XII i XIII w. Lady Marion mogło zabraknąć ziemniaków (tzw. "sadzenioków"). Może dlatego, że Kolumb nie zdążył ich jeszcze przywieźć z Ameryki. Ale w końcu przywiózł. Pod koniec XV w.

dr Machino

132. Pamiętaj, że gdy kręcisz film o Robin Hoodzie jego historia ma być wyssana z palca, niezgodna z poprzednimi filmami, a no najważniejsze - nie mam mieć nic wspólnego z najstarszymi podaniami!
133. Najbardziej wredny ze złych bohaterów opowieści (tu: Godfrey) nie osłania się gdy widzi lecący rój strzał, walczy bez hełmu i jest ogólnie nieśmiertelny. Przecież wie, że nie ma się czego bać, bo śmierć poniesie z ręki głównego bohatera na koniec filmu.

ocenił(a) film na 5
_Tymon_

No chyba w końcu czytał ten scenariusz...

ocenił(a) film na 6
dr Machino

48) Jeśli kiedyś będę uciekał przed łucznikiem, a on przypadkiem mnie trafi, koniecznie muszę przed śmiercią zaśmiać się kilka razy, żygając krwią.

ocenił(a) film na 8
dr Machino

Czepiasz się, wiadomo, że filmy chociażby te na faktach należy brać z pewną umownością.

sir_ryszard2

Na jakich kurna FAKTACH?!?!?!

ocenił(a) film na 1
dr Machino

134. jeśli prowadzisz negocjacje z królem to zaakceptuj wszelkie jego obietnice na słowo. on oczywiście dotrzyma ich gdy ty spełnisz swoją część kontraktu, a twoja armia wróci do domu.
135. aha, i nie zapomnij na podpisanie kontraktu wybrać się w stroju wizytowym, bez zbroi, bo tam oczywiście królewska armia będzie tylko podawać drinki i przyganiać dziewki do zabawy.
136. natomiast będąc królem nigdy nie zapomnij wpaść na przyjacielską wizytę u zaprzyjaźnionych spiskowców, którym na twój rozkaz wymordowano rodziny i podpalono majątek, samotnie, oferując możliwość dobrowolnego zabicia cię w imię lepszej sprawy
137. koń to maszyna umożliwiająca przemieszczanie się w przestrzeni tak aby trafiać w odpowiednie miejsce dokładnie na moment w którym coś ma się wydarzyć.

Od czasów Królestwa Niebieskiego, a potem 300 rzygać mi się chce tymi wszystkimi amerykańcami, którzy wycierają sobie tyłki historią i uważają, że każdemu bohaterowi można dać w łapę amerykański sztandar i kazać bełkotać coś o wolności i równości dla wszystkich. Takie dobro jak historia powinno być limitowane.

ocenił(a) film na 1
druidh

138. nie ma sensu ubierać się w kolczugę na bitwę, byle miecz zwłaszcza gdy jest trzymany w kobiecych rękach jednym cięciem przez plecy zada ci ranę śmiertelną
139. typowa średniowieczna armia składa się z oddziału łuczników oraz równie licznego oddziału konnych. miecze, piki i włócznie to broń rzadka i używana jedynie przez francuskich looserów.
140. aha, łucznicy i rycerze na koniach potrafią poruszać się z tą samą prędkością oczywiście.
141. jeśli potrzebujesz bandy snajperów morderców to zatrudnij kucharzy. nie potrzebuje ich natomiast cała narodowa armia, która w dwa dni potrzebuje przemieścić się z jednego końca kraju na drugi. podobnie jak taborów.
142. żaden szanujący się anglik nie zabije drugiego anglika. nawet jeśli mu za to solidnie zapłacić. wymorduje natomiast bez mrugnięcia okiem całe miasto muzułmanów. do mordowania anglików potrzebujesz jakiejś innej nacji. Francuzi? czemu nie... zaraz, zaraz, ale czy pojęcie powszechnej tożsamości narodowej nie wykształciło się w XIX w.?
143. szyk bojowy w obronie przed atakiem konnicy powinien posiadać jeden (słownie 1) rząd żołnierzy. dobrze by było wprowadzić między nimi metrowe lub większe przerwy. tylko to zapewni ci skuteczność.
144. jeśli przepływasz przez kanał la manche w średniowiecznej amfibii napędzanej czymś (pewnie energią słoneczną) to koniecznie siedź w niej na koniu, abyś, gdy dobije do angielskiego brzegu mógł od razu ruszyć do ataku
145. aha. i nie zapomnij nie zabierać kucharzy. chociaż nie... potrzebni będą do strzelania z kuszy do angielskich królów. to taki medieval delta force 4. FREEEDOM!!! USA!!! ekhm... sorry wyrwało mi się... BON APPEEEETIT!!!

ocenił(a) film na 4
druidh

146. Jeżeli chcesz zobaczyć desant Francuzów by niepostrzeżenie przygotować na nich pułapkę powinieneś na skraj klifu wziąć ze sobą tak ze dwie setki rycerzy, oni też chcą sobie popatrzeć. Potem możesz kontynuować działania będąc pewnym że nie zostaliście zauważeni.
147. A jeśli jesteś którymkolwiek z tych rycerzy hmm... ukrytych... na klifie koniecznie trzymaj wściekłożółty proporzec jak najwyżej - inaczej ten za tobą mógłby nie być pewny z którego jesteś wojska. Albo oskarżył by cię o bezczeszczenie symboli narodowych czy coś.

dr Machino

Żeby nie było, temat śmieszny i z uśmiechem przeczytałem całość (bardzo fajny niczym humor z zeszytów), ale...

9)...
Ja tam widziałem że cała wioska zapieprzała siejąc...

A nawet jeszcze filmu nie oglądałem tylko przejrzałem wyrywkowo...

dr Machino

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))

ocenił(a) film na 4
dr Machino

podbijam bo to najfajniejszy wątek odnoście tego filmu:)

dr Machino

Nr 11 jest dla mnie absolutnie mistrzowski ;)

148) Jeśli ktoś rzuca w ciebie ulem w rozwścieczonymi pszczołami - złap go!

dr Machino

Dzięki temu tematowi muszę obejrzec ten film:D

ocenił(a) film na 7
alien_2

tyle przynajmniej pożytku będzie z tego postu ;p, a obejrzeć warto

chemas

Fajnie jak ktoś w dowcipny sposób krytykuje film, a nie na zasadzie- wszyscy którym się podobał jesteście idiotami:)

alien_2

149) Budując szopę koniecznie znajdź przepis na impregnat przeciwogniowy do drewna stosowany pod koniec XII wieku w okolicach Nottingham. Lepszego nikt nie wymyślił do dzisiaj.

ocenił(a) film na 8
dr Machino

Ja się jednego nauczyłem że i tak po wszystkim bogaty (czytaj król) kopnie w dupę biednego czyli Robina choć gdyby nie on był by zarznięty jak świnia.

ocenił(a) film na 6
dr Machino

co by sprostować
4) po 10 latach dokładnie. Mogły mu się rysy zmienić :P

dr Machino

ciekawy temat. faktycznie słaby logicznie i rzeczowo film. przydałoby się jednak ostrzec użytkowników o spoilerach w temacie.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
davideck

to fakt, jak ktoś się dowie że można przejechać na koniu całą Anglię w 2 godziny to zepsuje mu to całą zabawę z oglądania ;)

dr Machino

12) - Niewiarygodne a jednak prawdziwe ^^

mallon92

150) oblegający podpalają Ci bramę w zamku w którym się bronisz przed masakrą (zwyczajowe zakończenie takich zabaw średniowiecznych) - pozwól bramie płonąć przez całą noc, woda i piasek na pewno do niczego się nie przydadzą

użytkownik usunięty
Moer

151) oczywiście najlepszym sposobem do podpalenia brony jest sredniowieczny napalm, który będzie płonął cala noc (przy takim wybuchu paliwo spłonęłoby w kilka sekund, a płomień zgasł z braku tlenu. z reszta skad oni wzieli napalm?)

ocenił(a) film na 7
dr Machino

ale z ciebie ironiczna bestia! osz kur*a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones