PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7347}

Sznur

Rope
7,4 9 765
ocen
7,4 10 1 9765
7,3 18
ocen krytyków
Sznur
powrót do forum filmu Sznur

Makabra!

ocenił(a) film na 9

Film ogląda się spokojnie - wszystko odbywa się w jednym mieszkaniu, bohaterowie rozmawiają,
jedzą i pija, nie ma nagłych zwrotów akcji. Przy tym od pierwszych minut rozgrywane sceny
podszyte są napięciem, które ma ujście w kilku punktach kulminacyjnych. Dopiero kiedy
wyłączyłam film na chwilę w połowie i zaczęłam się nad nim zastanawiać, poraziła mnie
makabryczność fabuły. Młody chłopak ginie kompletnie bez powodu, jego ojciec i dziewczyna
martwią się o niego, wydzwaniają szukając go, a on... Film dla mnie ciekawy nie tylko ze względu
na oczywiste odniesienia do teorii Nietzschego i książki Zbrodnia i kara. Celebrowanie
zwycięstwa, czyli morderstwa - nad przeciwnikiem, niczego nie domyślającym się kółkiem osób,
w tym przenikliwym profesorem - nawiązuje do mistrza opowieści grozy i kryminału. W Czarnym
kocie (między innymi) Edgar Allan Poe przedstawił taką samą pychę mordercy, który by poczuć
ostateczne spełnienie po dokonanej zbrodni, musi postawić samego siebie w stan ryzyka i
balansować na granicy odkrycia.
Dobre kino i świetne role, szczególnie Dalla i Stewarda. Szkoda,że dzisiaj nie robi się takich
oszczędnych w formie, subtelnych filmów.

ocenił(a) film na 8
donna_darko

Zgadzam się.

donna_darko

Jeżeli chodzi o podobne w formie filmy, gdzie akcja się rozgrywa na dość małej przestrzeni i w bardzo ograniczonej obsadzie jest brytyjski "The Blithe Spirit" z 1945. Film jest dostępny w kawałkach do oglądania na dailymotion:
Kiedyś go oglądałem całego na youtyoubie, ale w tej chwili nie mogę go znaleźć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones