Ridley Scott

7,9
19 501 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Ridley Scott jest dobrym rzemieślnikiem, ale bardzo nierównym. Nie przepadam osobiście za większością jego filmów, ale miał kilka, które robią wrażenie do dziś.
_ "Obcy - Ósmy pasażer Nostrono" to klaustrofobiczny horror s.f., jeden z najlepszych w swoim gatunku. Uważam, że najlepszy ze wszystkich części (choć dwójka jest tuż tuż).
_ "Łowca androidów" mnie nie oczarował, momentami nużył. Miał to "coś", co zapewne wielu się podoba, ale mnie jakoś nie urzekł jak powinien. Cenię sobie twórczość Dicka, jednak ten film, mimo, że ma wspaniały klimat i jest jednym z najlepszych Scotta, nie powalił mnie. Ale jest na pewno udany.
_ "Thelma i Louise": kino drogi i dramat w jednym, ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi, ciekawą oprawą muzyczną i dobrze opowiedzianą historią. Wart obejrzenia.
_ "Pojedynek" również należy do udanych osiągnięć. Także on mnie nie zauroczył, ale także posiadał to "coś", co przyciąga uwagę.
_"Gladiator": powrót w wielkim stylu. Ciekawe kino. Dobrze wyreżyserowane. Warte obejrzenia.

Inne jego filmy prezentują poziom kiepski. Tak uważam.

Motortown

osobiscie widzialem 2 filmy Scotta mianowicie byl to "Obcy" i "Gladiator" - filmy swietnie (Obcy nawet genialny) Scott swietnie nakrecil Obcego (jeden z najlepszych filmow s.f.), Gladiator troche slabszy chociaz Crowe i Phoenix zrobili dobre kino i za to przede wszystkim ten film cenie czyli za pierwszy plan. Scott jest swietnym rezyserem i to widac w tych dwoch filmach, nie tyka sie gowna nie robi remake'ow i to jest zaleta rezysera bo jak tyka sie gowna to bedzie smierdzial tym gownem do konca (przyklad - Jerzy Gruza - wpadka z big brotherami to plama na jego filmografii). pozdrawiam

Vin_McQueen

Ramake`ów nie robi, ale nakręcił raz sequel, który nazywa się "Hannibal". Nie wyszło mu to za bardzo. Historia jest pozbawiona napięcia oraz klimatu. Przynajmniej jak weźmie się pod uwagę takie arcydzieło jak "Milczenie owiec", gdzie wszystkie elementy były wyważone tak jak trzeba.
Pozdrawiam także.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones