Ridley Scott

7,9
19 504 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Ridley Scott

Ostatnio przeczytałam

użytkownik usunięty

że Ridley jest jednym z najbardziej przereklamowanych/przecenionych reżyserów w historii kina, oraz jego jedynym udanym filmem pod względem artystycznym jest Gladiator. Oglądałam Gladiatora i film zrobił na mnie piorunujące wrażenie, widziałam oczywiście inne jego filmy, które mniej lub bardziej mi sie podobały. A teraz mam pytanko. Czy rezyser zasluguje na miano jednego z najbardziej przereklamowanego/przecenionego reżysera w historii kina? Jakie jest wasze zdanie?

Nie czytaj o bzdurnych rankingach jakiegoś gościa z USA, tylko sam sobie wyrób opinię na temat Ridley'a. Akurat ja się nie zgadzam z tym, co ten gość z Big Hollywood napisał na temat Scotta, bo uważam, że "Gladiator" jest jednym z najsłabszych obrazów tego reżysera.

Ridley najlepsze lata ma dawno za sobą, ale stworzył dwa wspaniałe arcydzieła ("Obcy" i "Łowca androidów") dzięki którym na stałe zapisał się w dziejach kina. W tej chwili Scott już nic nie musi nikomu udowadniać.

A jakie jest Twoje zdanie na temat Ridley'a?

użytkownik usunięty
La_Pier

Nie chodzi, oto że nie mam swojego zdania na temat Ridleya, chcialam wiedzieć tylko jak co sądzicie o tym rankingu. A moje zdanie? Ridley sprawdził sie bardzo dobrze jak reżyser filmów futurystycznych i te jego dzieła sa naprawdę genialne, ale zgadzam się że swoje lata ma za sobą. A w ostatnich latach jedynie Gladiator i Helikopter w ogniu uważam za jedyne filmy, które ostatnio zrealizował dobrze. Inne filmy to niestety miernota, poniżej krytyki. Oczywiście to moje zdanie. i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.

Co ja sądzę o tym rankingu? Sądzę, że gość zdecydowanie przegiął z takimi reżyserami jak Hitchcock, Scorsese, Lean i Lynch. Natomiast dobrze podsumował geniusz Tarantino, Aranofsky'ego i Manna. A jeżeli chodzi o Scotta, to zdecydowanie przesadził ze stwierdzeniem, że "Gladiator" jest jedynym porządnym filmem Anglika, bo dla mnie to jest jego najgorszy film.

La_Pier

'Gladiator' jest najbardziej komercyjne hollywoodskim wytworem podanym w mdląco słodkim sosie. Tak jak wcześniej wspomniałeś, tylko 'Łowca Androidów' oraz pierwszy 'Obcy' stanowią dziedzictwo, reszta to już tylko podtrzymywanie standardu.
Co jak co, ale na prequel 'Obcego' w reżyserii Scotta to czekam z największą niecierpliwością. Co to może być?! Temat ma taki potencjał! Oby tylko wytwórnia zostawiła mu całkowitą wolną rękę w kręceniu, a jak nie to niech przeniesie się do mniej ograniczającej wytwórni.
Go Alien Go!!!

bornstubborn

Mi się jakoś Scott kojarzył z takimi komercyjnymi filmami dla mas, ale w porównaniu do np. Camerona, który moim zdaniem tez do tej ligi należy przemyca do tych filmów to "coś". Gladiator może i sztywny i kiczowaty, ale wole to od Avatara, który poza efektami nie wnosi nic. Jestem ciekaw nowego Alien'a nareszcie w reżyserii Ridleya Scotta :]

Dawid_19

najlepszy reżyser świata nie jest wcale przereklamowany:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones