PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=979}

Pojedynek

The Duellists
7,6 7 306
ocen
7,6 10 1 7306
7,9 11
ocen krytyków
Pojedynek
powrót do forum filmu Pojedynek

W jakim celu napisano jego scenariusz? Tu nie ma żadnej akcji. "Słabe dialogi są, nic się nie dzieje." Ew. przychodzi mi na myśl stereotypowy "czeski film", gdzie - zgodnie z tytułem - "nikt nic nie wie".

Dwóch mężczyzn wymienia parę zdań i później żyją praktycznie osobno, nawet się nie kłócą. Czy scenarzysta chciał stworzyć pompatyczną wizję walki o honor, którego nic nie naruszyło? Jakiś filozoficzny przekaz, który jest tak zamaskowany, że go nie widzę? To nawet nie jest szaleństwo, o którym ciągle wspomina jeden z bohaterów - to są powtarzalne działania bez przyczyny i bez celu. Gdyby nie chęć doczekania, że coś się w fabule zacznie dziać, wyłączyłabym obraz po piętnastu minutach. Z tym, że się nie doczekałam - tu nie ma nawet rozwiązania, podsumowania, niczego pod koniec.

SylviaBlack

Opowiadanie , na podstawie ktorego powstał scenariusz opisuje prawdziwą historie 2 oficerów którzy w ciągu 19 lat , pojedynkowali się 30 razy o ile mieli okazje się spotkać w trakcie wojen napoleońskich. No więc można to nazwać szaleństwem , bo i film raczej jest dla facetów. A że dla Scotta ważniejsza jest zawsze strona wizualne od tekstu to wynika z tego że wiele lat kręcił reklamy. Tu poczytaj https://philarchive.org/archive/MAHADS

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones